Şirket Profili

ARPAŞ AMBARLI RÖMORKAJ PİLOTAJ TİC. A.Ş.

23

Yıllık Deneyim


24 Eylül 1998 tarihinden itibaren T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı’nın izni ile, Ambarlı Limanı Sınırları içinde 21 yıl boyunca kesintisiz olarak Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmeti vermiştir.
“A” Römorkörcülük Sınıfı Hizmet İzin Belgesine sahip olan Arpaş, bünyesindeki uzman kadro, toplamda 313 ton dayanma gücüne sahip 2 adet ASD sistem römorkör ve 5 konvansiyonel sistem römorkör, 4 adet palamar botu, 2 adet güvenlik devriye gemisi, 1 adet deniz temizlik teknesi ve 1 adet atık alım teknesi ile her tip ve tonajdaki gemilere ve hizmet sahasına, 24 saat kesintisiz hizmet verebilecek teşkilat yapısına sahiptir.

Arpaş 2011 yılından günümüze Ambarlı Limanında yakıt, yağ, su ikmali yapacak ve/veya atık bıracak gemilere ve barge’lara verilen Gözetim Hizmetleri için servis imkanı sağlamaktadır.

T.C. İstanbul Valiliği Ambarlı Liman Mülki İdare Amirliği’ne T.C. U.A. Birliği Ambarlı Liman Başkanlığı’na, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Ambarlı Liman Müdürlüğü’ne, Ambarlı Limanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü’ne, Hudut Sahiller ve Sağlık Genel Müdürlüğü Ambarlı Liman Birimine, Deniz Polisi Birimine ev sahipliği yağan Arpaş Hizmet Binası; Kamu Kurumlarına ilaveten 100’e yakın Deniz ve Kara Gümrük Müşavirliği Firmasına 365 Gün 24 Saat ofis, otopark ve yemekhane hizmeti vermektedir.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından, Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle kirlenmesinde acil durumlarda Müdahale Görevi verilmesine ilişkin tebliğ gereğince yetkilendirilmiş olan Arpaş, bu alanda uzmanlaşmış kadrosu ile Ambarlı Limanı’nda ve İdarenin uygun gördüğü her deniz sahasında görev yapabilecek kabiliyet, araç gereç ve ekipmana sahiptir.